Uyku Evim Logo

İdeal yatağınızı bulma rehberi

uyuma_gorseli

İdeal yatağınızı bulma rehberi

Bu yazımızda sizin için ideal olan yatağı bulmanızdaki faktörlerden bahsedeceğiz..

Daytona YatakYatak Ömrü

Genellikle, dokuz yada on yıl sonra büyük olasılıkla yeni bir yatağa ihtiyacınız olacaktır. Tabii ki, bu süre kaliteye ve malzemeye bağlıdır. Eğer mevcut yatağınızda uyandığınızda boyun ya da sırt ağrısı hissetmeye başlarsanız yeni yatak bakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Ortalama kullanım ömrü yaylı yataklarda 7-8 yıl , Latex yataklarda ise 10 yılın üzerindedir.

Doğru fiyat

Online alışverişte çoğumuz için temel kural ucuz fiyatlı ürünlere yönelmektir. Fakat konu sağlığınız için alacağınız yataksa bu kural size uzun vadede daha çok zarar getirecektir. Elbet ki daha ucuza benzer ürünleri vadeden firmalar olacaktır ama bu genellikle Daha dayanıksız bir ürün ve daha düşük uyku kalitesiyle sonuçlanır.

Tabi ki en yüksek fiyatlı ürününde en iyi uykuyu vaat edemeyeceğini unutmamanız gerekiyor.

Magniflex Memorabile YatakMateryal seçimi

Yataklarda kullanılan her bir materyal yatağınıza aynı zamanda yatağınıza farklı bir özellik getirmektedir. Bunların başlıcaları şu şekilde;

Yaylar : Güçlü destek, dayanıklılık, soğutma ve mükemmel sıçrama isteyen kişiler için tercih sebebidir. Daha iyi verim için paket yay sistemi tercih edilebilir. Ayrıca mükemmel bir kenar desteğine sahiptirler.

Latex : İyi soğutma, duyarlılık ve sıçrama isteyen kişiler için en iyisidir. Uzun ömründen dolayı son teknoloji yataklarda tercih sebebidir.

Hafızalı Sünger (Visco) : Vücut şekillendirme, kontur, basınç tahliye ve iyi destek isteyenler için iyi bir seçenek. Rahatına düşkün kişiler için özellikle tercih sebebi olabilir. Ayrıca süngerin ilk olarak NASA tarafından kullanıldığını da belirtmekte fayda var.

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınızı yazıp Enter tuşuna basabilirsiniz..

Alışveriş sepetim